Alueelliset Syyspäivä-tapahtumat

Lappi: Rovaniemen helluntaiseurakunta

Kairatie 37, 96100 Rovaniemi
Yhteyshenkilö: Ville Kalaniemi 040 567 7993, toimisto@kairatemppeli.fi

Pohjois-Pohjanmaa: Oulaisten helluntaiseurakunta

Kaarikatu 7, 86300 Oulainen
Yhteyshenkilö: Harri Nurmi 040 154 5170, toimisto@oulaistenhelluntaisrk.fi

Kainuu: Kajaanin helluntaiseurakunta

Savonkatu 17, 87100 Kajaani
Yhteyshenkilö: Jouni Juntunen 044 792 9121, jouni.juntunen@live.fi

Pohjanmaa sekä Etelä- ja Keski-Pohjanmaa: Seinäjoen helluntaiseurakunta

Vellamonrinne 1, 60220 Seinäjoki
Yhteyshenkilö: Vuokko Hautala 050 036 6542, vuokkop.hautala@gmail.com

Keski-Suomi: Jyväskylän helluntaiseurakunta

Okkerinkatu 2, 40700 Jyväskylä
Yhteyshenkilö: Esa Hyvönen 045 275 7424, esa.hyvonen@jklhelluntaisrk.fi

Pohjois- ja Etelä-Savo: Kuopion helluntaiseurakunta

Vuorikatu 29, 70100 Kuopio
Yhteyshenkilö: Heimo Enbuska 050 433 0964, heimo.enbuska@eelim.net

Pohjois-Karjala: Kiteen helluntaiseurakunta

Koivulantie 3, 82500 Kitee
Yhteyshenkilö: Pekka Nurmela 045 134 1105, nurmela.pekkaj@gmail.com

Satakunta: Porin helluntaiseurakunta

Itsenäisyydenkatu 9, 28100 Pori
Yhteyshenkilö: Petri Harjula 044 509 4653, petri.harjula@porinhelluntaiseurakunta.fi

Pirkanmaa: Tampereen helluntaiseurakunta

Aleksanterinkatu 18, 33100 Tampere
Yhteyshenkilö: Soile Helkiö (seurakunnan toimisto) 050 542 2231, toimisto@tamperehelluntai.fi

Varsinais-Suomi: Turun helluntaiseurakunta

Puistokatu 6, 20100 Turku
Yhteyshenkilö: Kristiina Raassina 044 755 7551, kristiina.raassina@turunhelluntaisrk.fi

Kanta- ja Päijät-Häme: Lahden helluntaiseurakunta

Kiveriönkatu 1, 15140 Lahti
Yhteyshenkilö: Pekka Toivainen 045 153 2929, pekka.toivainen@lahdenhelluntaisrk.fi

Kymenlaakso ja Etelä-Karjala: Kouvolan helluntaiseurakunta

Kalevankatu 20, 45100 Kouvola
Yhteyshenkilö: Julia Vuorinen 040 041 0754, nuoret@kvlhelluntaisrk.fi

Uusimaa: Keravan helluntaiseurakunta

Kuparisepänkatu 6, 04250 Kerava
Yhteyshenkilö: Jori Asikainen 040 567 8928, jori.asikainen@keravasrk.fi

Pääkaupunkiseutu: Helsingin Saalem-seurakunta

Näkinkuja 3, 00530 Helsinki
Yhteyshenkilö: Ari Kattainen 050 502 9012, ari.kattainen@saalem.fi